Sezon roweru miejskiego

Jazda na rowerze to specyficzny sport, który posiada bezpośrednich przyjaciół w niemal każdej grupie wiekowej. Większość rowerzystów używa jednośladów wyłącznie w czasie wiosennym, jako krótki oraz wygodny rozwiązanie dostępu do metody i pracy, zaś w zimie, z przyczyn utrudnionych warunków na drodze, wolą z nich wrócić na pracę samochodów i komunikacji miejskiej. Jednak odpowiednie przygotowanie roweru i siebie do dostosowujących się warunków na liniach, ważna z nazwiskiem i radością używać jednośladów przez cały rok, nie chociaż w okresie rowerowym. W co zatem warto się wyposażyć, aby jazda na pojeździe była doskonała ponadto w zimie?

Odpowiednia odzież. Nie cierpię na zasadzie ciepłego płaszcza czy kurtki, wręcz przeciwnie. Zwykła kurta spowoduje, że (szczególnie podczas przemieszczania rowerem wielkiej ilości kilometrów) swoje ciało dość znacznie się spoci, a schnący pod kurtką pot będzie skutecznie wysyłał do wychłodzenia ciała. Najciekawszym wyjściem w takiej sprawie będzie zaopatrzenie się w bieliznę termoaktywną. Jej poleceniem jest prowadzenie nadmiar pary wodnej i wilgoci z polskiego ciała, dzięki czemu nie będziemy brali wrażenia przemoczenia i tym jedynym nie będziemy byliśmy chłodu. Dodatkowo niektóre bielizny termoaktywne mają wszytą swego rodzaju membranę, która planuje chronić organizm przez zimnym wiatrem. Należy też zaopatrzyć się w zimowe buty oraz żyć może dodatkową parę skarpet. Osobiście polecam skarpety z jak najprawdziwszej procentowo zawartości wełny, dzięki czemu nie będziemy używać chłodu. Warto jeszcze myśleć o rękawicach rowerowych. Dobre firmy świadczą dwuwarstwowe rękawice: pierwsza warstwa jest to wodoodporna, a pozostała skutecznie zatrzymuje ciepło w dłoniach. Przygotowanie roweru. Tak samo jak samochód, rower również wymaga specjalnego, zimowego osprzętu, który zagwarantuje nam funkcjonalną i wygodną podróż. Przede wszystkim są to zimowe opony i błotniki, a ponadto, w ekstremalnych warunkach, łańcuch. Nie można jeszcze zapominać o tym, iż w zimie zmrok zapada o wiele szybciej, dlatego potrzebne będzie możliwe oświetlenie oraz odblaski.

Mam okazję, że powyższy poradnik uświadomił niezdecydowanych rowerzystów, że czas rowerowy dobrze nie kończy się wraz z opadem pierwszego śniegu i pomógł w zdecydowaniu, jakich akcesoriów potrzebujemy, by bezpiecznie czerpać z tego sposobu transportu niezależnie od pogody. Bo przecież jazda na rowerze zatem nie tylko dobra zabawa, to także sport, dzięki jakiemu na dłużej pozostaniemy sprawni.